Fejlesztések

  • Ami nekünk bejött, most ezekre járunk:
  • Dévény-torna, Dankuliné Gazsovics Editnél – ő tudja dinamikusan, erősen, határozottan, és nagy-nagy szeretettel megkezelni Timit, ő fogja a testi egyensúlyát helyrerakni. Ő adja a fő irányvonalunkat a mozgás fejlesztésben, nagyon hozzáértő, melegszívű, mindent megtesz a gyerekekért, sőt az anyukák lelkét is rendben tartja közben. A tornája nagyon kemény, de megéri. Különleges dévény-torna az, amit ő tart, nem átlagos dévényes, dinamikus kezeléseket tart, mozgás közben kezeli Timi minden porcikáját, nem kímélve magát sem. Néha 4 keze és 4 lába van, annyi mindent képes egyszerre lefogni és kezelni. Más ezt 3 emberrel sem lenne képes. Tornáztatja a szemét, és az arcát, nyelvét. Ez nagyon fontos, hogy szép legyen az arca, tekintete. A szemét nekünk a bandzsasága miatt kell, de így nem takarjuk/ragasztjuk, és nem hordunk szemüveget, és legalább olyan gyorsan javul így is. A nyelvét is kell, mert hipoton, és a száját is, mert letapadások vannak benne. Kell mindez, hogy megtanuljon beszélni, rágni, enni-inni. Itthon is szorgalmasan csináljuk a tornákat is, nap mint nap, még a szemét is csinálom olykor-olykor. Edit tök jól betanít mozdulatokra, fogásokra, hogy itthon is nyomhassuk a tornát. Bár meglehetősen kemény a torna, a feladatok 80%-t már eléggé játékosan tudjuk csinálni, könyvekkel, babákkal, plüssállatokkal vagy közben eljátszunk egy kisebb mese történetet. Így már Timi is szereti.
  • Csontkovácsolás Szabó Éva  – szerintem Ropi Éva sokat lendít rajtunk. Nagyobb ütemben tudunk haladni, a sok energia kezelés, és a csontok ízületek más szemszögből való helyrerakása jobban segít, hogy az izmok is beinduljanak. Szerintem ez és a dévény együtt tutti! Az energiával erősíti Timit, tanítja a helyes testtartásokat az agynak, építi le a rossz reflexeket, és állandóan tanul, nyitott mindenre. A pszichét - lelket - szellemet és testet együtt gyógyítja, ami nagyszerű és egyedülálló. Kemény néha pszichésen, de az eredménye hamar megmutatkozik.
  • Váradi Tamás - Tamás engem fejleszt leginkább, az én lelkemet, és ezen keresztül Timit is. Ha én nem vagyok gyógyult, Timinek is nehezebb. Timit is kezeli, energiát ad, hogy egyre ügyesebb legyen, a szűnni nehezen akaró nátháját is kezeli.
  • TSMT – Lakatos Katinál, az otthoni tornák játékos formában, élvezetet nyújtanak Timinek, sok egyensúly feladata nagyon hasznosnak tűnik (nagylabda, billenőlap, lógatások), aktivizálják a mozgást, koordinációt segítik, jó ötletekkel szolgál.
  • Úszás – Ercsibe járunk 2011 őszétől, sokkal intenzívebb és sokrétűbb úszásra, mint korábban a Vizipóknál. A régi úszótáborok alatt nagyon megerősödött Timi, az úszás jó, lazítja, és erősíti egyben, és ami fontos, mindig is sikerélményt adott. Voltunk korábban olyan oktatáson, ahol nem volt sikerélménye, csak sírt, azt abba is hagytuk.
  • Lovaglás – Budakeszire járunk, nem kifejezett gyógylovaglás, de csodálatos környezetben, pónin lovagol Timi, ami azért jó nekünk, mert egyedül ül a lovon, senki nem segít a háta mögött, csak lentről segítem, így könnyebb lesz egyedül megtanulnia lovagolni
  • Gyógypedagógia – nagyon nagyot ugrott tőle Timi, mert itthon is módszeresen felépítve tudom neki a játékokat előhozni. Piros kockát a piros dobozba dobjuk, melyek banálisnak tűnnek, de lehet, hogy nem jut eszünkbe. És szerintem ettől kezdett megnyílni. Azóta otthon majdnem minden nap kézműveskedünk. Bár korábban azt hittem, hogy nem tud ceruzát, tollat megfogni, most rajzolunk, festünk, (mini crayola filccel, kicsi ceruzával, marokecsettel), és hihetetlen büszkeség, öröm, boldogság ül Timi arcára, hogy ő alkot. Az alkotni vágyás nagyon erős benne, erre is nemrég jöttem rá, és akarja, csinálja szívesen, csak még kell egy kis segítség hozzá. Rengeteg játékot tanultam a legegyszerűbbektől az összetettebbekig, amik sokat segítenek a módszeres, ám mégis önfeledt itthoni játékhoz.
  • Ringató, zenei foglalkozás – ez a másik, amitől kezdett megnyílni Timi. Itt is csak sikerélménye van. Lehet hegedűt pengetni, gitárt, furulyáznak, énekelünk, körbetáncolunk. Csak egészséges gyermekek között van, és mi is azok vagyunk, csak még később hozzuk be a lemaradást!
  • Lelki-szellemi egyensúlyra való odafigyelés! Nem minden nap bírunk ugyanannyit, nem minden nap szeretnénk ugyanazt csinálni. Ő gyerek még, hol ezt szeretné jobban, hol azt, engedni kell, hogy az akarata megnyilvánulhasson. Itt fontos, hogy a szónak, gondolatnak teremtő ereje van! Ennek megfelelően kell játszani! A játékok, a népi játékok, a népmesék a legfőbb tanítók, ne feledjük. A pozítiv gondolkodásunkkal képesek is vagyunk megteremteni a jót, amire vágyunk. Ezen Váradi Tamás indított el, és segít a mai napig. Az én, és ezáltal a családom teljes lelki békéjét nagyrészt neki köszönhetem.  http://timiafeny.blogspot.com/2011/11/lelkunk-vilaga.html
  • Játék otthon a tesókkal, kézműveskedés, nagylányos játékok, alkotnivágyás kielégítése
A fentieknek kell megtalálnom nap mint a nap az összhangját, mert ha mindig mindent csinálnék, akkor a nagyokra, a háztartásra semmi idő sem jutna, és a napnak nem 24 órából kéne állnia.


Ajánlom a következő oldalakat áttekintésre:

http://www.varadi-tamas.hu/  -  Váradi Tamás (szellemgyógyász, gyógymasszőr, csontkovács)
http://www.deveny.hu/  -  Dévény Anna alapítvány, Dankuliné Editnek külön köszönet
http://www.bhrg.hu/  -  TSMT, hrg úszás